Hlavní strana >> Pro sponzory
 

Pro sponzory

„Slezský dřevorubec“ – Mezinárodní dřevorubecká soutěž 

a

Mistrovství ČR v rychlořezbě

 

 


 

10. jubilejní ročník

Návštěvnost cca 2000 návštěvníků

 


 

Popis projektu

 

„Slezský dřevorubec“ je akcí mezinárodního měřítka, která se za svá léta zapsala do povědomí nejen celého regionu Moravskoslezského kraje, ale i našich sousedů v Polsku.

Historie lesnictví a dřevorubectví v Beskydech je velmi bohatá a úzce navazuje na rozvoj hutnictví a hornictví v našem kraji. Umění zpracování dřeva a rozvoj mechanizace se v novodobé historii stalo milníkem pro vznik dřevařských a řezbářských soutěží, které se těší velkému zájmu a popularitě na celém světě. Těžba dřeva je těžkým výdobytkem obživy v naší členité krajině, kdy dřevorubci musí být při práci s řeznými nástroji přesní, hbití a opatrní.

To vše se mění v naši akci na identickou kulturu, kterou je třeba udržovat pro příští generace.

Na této akci je vidět dřevaře, dřevorubce, řezbáře, lesníky, dělníky, těžaře, stroje a nástroje s tím spojené, ale i krása koní, které byly vždy nedílnou součástí všech lesnických a zemědělských prací.

Na této jedinečné akci je dále k vidění místní lidový folklór, trubadúři, krajová řemesla a místní lidové speciality a pochutiny - zejména certifikovaných regionálních výrobců GOROLSKO SWOBODA. Důležitou součástí Slezského dřevorubce je edukace široké veřejnosti s důrazem na děti a mládež.

„Slezský dřevorubec“ je pojem umění, ukázka naší historie a osvěta nejen v oblasti lesnictví a dřevořezby, ale propagace našeho kraje celkově. Ročník číslo 10. nepotřebuje více slov a Mistrovství ČR v rychlořezbě rovněž.  Pro představu dokládáme přiložený video spot.

 

Pomozte nám i Vy podpořit tuto srdeční a ojedinělou akci našeho kraje.

 

Program SLEZSKÉHO DŘEVORUBCE

 

24. července 2022

Mezinárodní soutěž v dřevorubeckých disciplínách

Mistrovství ČR v rychlořezbě, otevřený závod 

Aukce vyřezaných soch pro dobročinné účely

Vystoupení kapely Drnkalisti

Po celý den doprovodný program pro celou rodinu - Soutěže pro děti i dospělé

 

21. – 23. července 2022

Mezinárodní řezbářské sympozium dvoučlenných týmů (muž a žena), kdy budou vznikat sochy a lavice na téma: „Vendryňské vápenky“. Sochy s lavicemi budou tvořit odpočinkovou zónu u vápenných pecí ve Vendryni.

 

 Žádost o sponzorig akce

 

 
  © PS Media s.r.o.  -  powered by redakce-online.cz